T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Deri ve Zührevi Hastalıklar

Güncelleme Tarihi: 08/04/2021

KLİNİK TANITIMI

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Kliniği, sağlık hizmetlerini Dahili Bilimler Binasında sunmaktadır. Binanın 1.katında ayaktan başvuran hastaların muayene edildiği polikliniğimiz ve 2.katta yatan hastaların takip ve tedavilerinin yürütüldüğü yataklı servisimiz bulunmaktadır.


Poliklinik Hizmetleri


Deri ve Zührevi Hastalıkları Kliniğinin poliklinik hizmeti 6 odada gerçekleştirilmektedir. Poliklinik bölümü içerisinde ayrıca dermatolojik incelemelerin yapıldığı laboratuvar bölümünün yanında biyopsi, kriyoterapi, elektrocerrahi, tırnak cerrahisi, lazer uygulamaları gibi dermatolojik işlemlerin yürütüldüğü 2 adet girişimsel işlem odası bulunmaktadır. Deri tümörü saptanan ve/veya “ben” (nevüs) takibi yapılan hastalarımızın dermatoskopik incelemeleri de polikliniğimizde yapılmaktadır.

Kliniğimizdeki fototerapi ünitesinde ise 1 adet fototerapi kabini ve 1 adet lokal fototerapi cihazı kullanılarak psoriasis, deri lenfomaları ve vitiligo başta olmak üzere çeşitli deri hastalıklarına PUVA, UVB ve dar band UVB tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Uzun süreli takip gerektiren hastalıkların bir kısmı için polikliniğimizde ayrı muayene günleri de belirlenmiş olup, bu açıdan gereken hastaların takibi psöriazis, hidradenitis supurativa ve büllü hastalıklar polikliniklerinde yapılmaktadır.


DOKTORLARIMIZ

Eğitim ve İdari Sorumlusu
Prof.Dr. Gülşen AKOĞLU

Öğretim Üyeleri
Prof.Dr. Gülşen AKOĞLU
Doç.Dr. Mustafa TUNCA
Doç.Dr. Ercan ÇALIŞKAN

Uzman Doktorlar
Uzm.Dr.Celal GIYNAŞ
Uzm.Dr.Ayşenur BOTSALI
Uzm.Dr. Zeynep Büşra BALIK
Uzm.Dr. Pelin EŞME
Uzm.Dr. Burcu BEKSAÇ


Uzmanlık Öğrencileri
Dr.Özlem DÜNDAR
Dr.İrfan GAHRAMANOV
Dr.Mustafa ŞEN
Dr.Güven KAYA
Dr.Sema Nur ÇOBAN
Dr.Muhammet Enes BACAK
Dr.Cansu DOĞAN
Dr.Kardelen İFLAZOĞLU
Dr.Hüma Beliz UNCU
Dr.Nurlan NEBİYEV


KLİNİĞİMİZDEN GÖRÜNTÜLER
  • deri11.jpg
  • deri12.JPG
  • deri13.JPG