Deri ve Zührevi Hastalıklar
17 Haziran 2022

KLİNİK TANITIMI

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Kliniği, sağlık hizmetlerini Dahili Bilimler Binasında sunmaktadır. Binanın 1.katında ayaktan başvuran hastaların muayene edildiği polikliniğimiz ve 2.katta yatan hastaların takip ve tedavilerinin yürütüldüğü yataklı servisimiz bulunmaktadır.


Poliklinik Hizmetleri


Deri ve Zührevi Hastalıkları Kliniğinin poliklinik hizmeti 6 odada gerçekleştirilmektedir. Poliklinik bölümü içerisinde ayrıca dermatolojik incelemelerin yapıldığı laboratuvar bölümünün yanında biyopsi, kriyoterapi, elektrocerrahi, tırnak cerrahisi, lazer uygulamaları gibi dermatolojik işlemlerin yürütüldüğü 2 adet girişimsel işlem odası bulunmaktadır. Deri tümörü saptanan ve/veya “ben” (nevüs) takibi yapılan hastalarımızın dermatoskopik incelemeleri de polikliniğimizde yapılmaktadır.

Kliniğimizdeki fototerapi ünitesinde ise 1 adet fototerapi kabini ve 1 adet lokal fototerapi cihazı kullanılarak psoriasis, deri lenfomaları ve vitiligo başta olmak üzere çeşitli deri hastalıklarına PUVA, UVB ve dar band UVB tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Uzun süreli takip gerektiren hastalıkların bir kısmı için polikliniğimizde ayrı muayene günleri de belirlenmiş olup, bu açıdan gereken hastaların takibi psöriazis, hidradenitis supurativa ve büllü hastalıklar polikliniklerinde yapılmaktadır.


DOKTORLARIMIZ

Eğitim ve İdari Sorumlusu
Prof.Dr. Gülşen AKOĞLU

Öğretim Üyeleri
Prof.Dr. Gülşen AKOĞLU
Doç.Dr. Mustafa TUNCA
Doç.Dr. Ercan ÇALIŞKAN

Uzman Doktorlar
Uzm.Dr.Celal GIYNAŞ
Uzm.Dr.Ayşenur BOTSALI
Uzm.Dr. Zeynep Büşra BALIK
Uzm.Dr. Pelin EŞME
Uzm.Dr. Burcu BEKSAÇ


Uzmanlık Öğrencileri  

Dr.Mustafa ŞEN

Dr.Güven KAYA

Dr.Ersin BAYKARA

Dr.Ferdi YAYA

Dr.Sema Nur ÇOBAN

Dr.Muhammet Enes BACAK

Dr.Cansu DOĞAN 

Dr.Kardelen İFLAZOĞLU 
Dr.Hüma Beliz UNCU
Dr.Nurlan NEBİYEV
Dr.Sedanur ÖZDEMİR
Dr.Umut Hayri ÜNALKLİNİĞİMİZDEN GÖRÜNTÜLER
  • deri11.jpg
  • deri12.JPG
  • deri13.JPG