T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

6 Haziran Diyetisyenler Günü

Güncelleme Tarihi: 05/06/2018

6 HAZİRAN DİYETİSLER GÜNÜ

Diyetisyen, uluslararası meslek sınıflamasında sağlık sınıfı içinde yer alan, sağlıklı beslenme için gerekli programları düzenleyen ve bu konuda sağlıklı ya da hasta kişileri eğiten, sağlık meslek mensubudur.     

Önemli bir halk sağlığı sorunu olan obezite ile mücadelede, hastalıklarda diyet tedavisi basamaklarının eğitiminde, yanlış beslenmeye bağlı hastalıkların tedavisinde ve toplumda sağlıklı beslenme bilincinin gelişmesinde önemli görev ve sorumlulukları olan diyetisyenlerimizin  “6 Haziran Diyetisyenler Gününü” kutlarız.

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyet Polikliniğine başvuran hastaların yaş, boy, ağırlık, beslenme alışkanlikları, yaşam tarzları, fiziksel aktiviteleri, laboratuvar sonuçları incelenerek kişiye özel beslenme programları yazılarak eğitim verilmekte ve düzenli aralıklarla kontrollere çağrılmaktadırlar. Hastanemiz diyetisyenleri ayrıca yatarak tedavi gören hastaların tıbbi beslenme tedavilerini programlayarak, iyileşme süreçlerini hızlandıracak beslenme hizmetlerini vermekte, uygulama ve takibini yapmaktadır. 

diet.jpg