Hastanemiz Sağlık Kurulu işlemlerinin ilk müracaatları (Engelli / ÇÖZGER / Silah Ruhsatı / Durum Bildirir Raporları ) için başvurular 182 MHRS üzerinden randevu alınmak suretiyle yapılmaktadır.
26 Kasım 2019

SAĞLIK KURULUNA MÜRACAAT EDECEK KİŞİLERE FAYDALI OLABİLECEK BİLGİLER

Heyet işleminiz için size verilen muayene evrakındaki bilgileri ( kimlik bilgisi, adres, telefon no, fotoğraf v.b ) kontrol ederek evrakın size ait olduğundan emin olunuz.

Heyet işlemlerinin başlatılabilmesi için adına rapor düzenlenecek kişinin randevu ve müracaat işlemlerini bitirdikten sonra randevu günü kimliğiyle birlikte Sağlık Kuruluna başvurması gerekmektedir. Kimlik belgesi olmayan veya şahsın kendisi yok ise işlem başlatılmayacaktır.

Sağlık Kurulu Heyet görevlisinin sizin adınıza düzenlediği fotoğraflı muayene evrakındaki muayene işlemlerinizi tamamlayarak; saat 12.00‘ a kadar heyet sekreterlik birimine teslim etmeniz halinde talep ettiğiniz rapor türüne göre durumunuza uygun heyet günü bilgisi size verilecektir.

Heyet rapor sonucunuzu ne zaman alacağınız heyet görevlisi tarafından size bildirilecektir.

Hastanız 18 yaşından küçük ise sağlık kurulu muayene işlemleriniz esnasında anne, baba ya da vasisinin hastanın yanında olması gerekmektedir.

Sağlık Kuruluna müracaat eden yabancı uyruklu hastaların muayene işlemlerinden önce heyet sekreterlik birimine müracaatı gerekmektedir. Yabancı uyruklu hastaların hastanemizin görevli tercümanı eşliğinde poliklinik işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Heyet işlemlerinizi tamamlamanız halinde hastalığınız ile ilgili tüm evraklarınızı ( tahlil, tetkik, İlaç raporu, epikriz raporu vb. ) sağlık kurulu birimine teslim etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ihtiyacınızın olacağını düşündüğünüz evrakınız var ise lütfen fotokopisini alınız. İşlem bitiminde teslim edilen evraklar içerisinden evrak çıkarılıp verilmeyecektir.

Muayene işlemleriniz esnasında sizden istenen tetkikler uzun sürecekse heyet sekreterliği birimine bilgi veriniz.

Size yardım talebinde bulunan kişilere itibar etmeyiniz, yetkililerden yardım isteyiniz. Bu konuyla ilgili yaşadığınız herhangi bir olumsuzluğu yetkilere bildiriniz.